Depilacja woskiem w domu – jak zrobić to dobrze?

Gładkie i zadbane ciało bez wątpienia jest marzeniem każdej kobiety. Nadmierne owłosienie w naszej kulturze nie jest uważane za coś atrakcyjnego. I chociaż w ostatnich latach pojawił się ruch body positive, którego filozofia dotyczy również akceptowania owłosienia jako naturalnego elementu ciała człowieka, wciąż większość kobiet chce mieć gładką skórę. Depilacja woskiem to jedna z metod, która daje bardzo dobre efekty oraz pozwala zachować gładką skórę na dłużej. Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek na temat zabiegu, jakim jest depilacja woskiem w domu.

Depilacja woskiem w domu

Depilacja woskiem to metoda, która jest stosowana przez wiele kobiet. Panie wybierają ją ze względu na to, że efekt gładkiej skóry utrzymuje się naprawdę długo, nawet przez wiele tygodni. To zatem zdecydowanie efektywniejsza metoda niż na przykład golenie się za pomocą maszynki. W domu można depilować się woskiem. Nie zawsze trzeba wybierać się do gabinetu medycyny estetycznej lub do kosmetyczki. Domowy wosk do depilacji można kupić w praktycznie każdej drogerii. Wiele marek kosmetycznych ma taki produkt w swoim asortymencie. W zestawie znajduje się wosk, który należy podgrzać, najczęściej w kąpieli wodnej, a także specjalne taśmy, które nakleja się na ciało pokryte woskiem.

Jak przebiega depilacja woskiem w domu?

Depilacja woskiem w domu przebiega dokładnie tak samo, jak w gabinecie kosmetycznym. Podgrzany do odpowiedniej temperatury wosk należy nałożyć specjalną szpatułką na wybrany fragment ciała. Następnie bardzo szybko przykleić do ciepłego wosku pasek. Gdy wosk stężeje na skórze, zdecydowanym ruchem należy zerwać pasek, pamiętając o tym, aby robić to pod włos. Im szybsze ruchy, tym lepiej. Nie da się ukryć, że depilacja woskiem może odrobinę boleć, szczególnie kobiety o wrażliwej skórze. Dlatego też trzeba działać zdecydowanie. Zawsze można do pomocy poprosić kogoś z domowników, na przykład partnera, przyjaciółkę, siostrę lub mamę.

Depilacja bikini woskiem

Strefa bikini to wyjątkowo wrażliwe miejsce na ciele kobiety, stąd też depilowanie skóry w tych obszarach woskiem nie należy do przyjemności. Z drugiej strony to właśnie wosk pozwala uzyskać naprawdę gładką skórę. Wreszcie można bez kompleksów wybrać się na plażę, saunę lub basen. Czy podejmować się depilacji strefy bikini woskiem samodzielnie w domu? Trzeba przyznać, że to trochę karkołomne zadanie. Nie da się ukryć, że samodzielne nałożenie wosku w tych miejscach może być trudne. Trudne jest również prawidłowe przyklejenie taśm, a następnie ich oderwanie. To zupełnie naturalne, że człowiek chce uniknąć bólu, stąd też unika się zdecydowanego ruchu potrzebnego do zerwania taśmy. Jeśli ma się jakiekolwiek obawy, lepiej zwyczajnie nie robić tego samodzielnie w domu. Można wybrać się do kosmetyczki, która odpowiednio zajmie się strefą bikini. Pozwoli uniknąć to podrażnień. Skóra będzie idealnie gładka na dłużej.

Przeciwwskazania i pielęgnacja po depilacji

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania, jeżeli chodzi o depilację woskiem? Tak. Kobiety, które mają naprawdę bardzo wrażliwą skórę skłonną do podrażnień, powinny unikać depilacji woskiem. Dlaczego? Ponieważ wosk podgrzany do wyższej temperatury może powodować zaczerwienienie, pieczenie. Poza tym podrażniające jest również samo depilowanie, a zatem wyrywanie włosków ze skóry. Po zabiegu depilacji woskiem należy wyjątkowo dbać o swój naskórek. Warto stosować łagodzące kosmetyki, na przykład takie, których używa się po opalaniu. Poza tym trzeba skórę mocno nawilżać.

Redakcja wavelo.pl