Dlaczego lakiery hybrydowe są tak dobre?

Z jakiego powodu lakiery hybrydowe są tak dobrze oceniane? Na co zwrócić uwagę przed zakupem lakieru hybrydowego?

Czemu lakiery hybrydowe są lepsze niż zwykłe?

Każda kobieta, która choć trochę interesowała się zagadnieniami związanymi z manicure, z pewnością spotkała się z opinią, że lakiery hybrydowe to jedne z najlepszych lakierów na rynku – jeśli nawet nie najlepsze. A przecież wszystkie pragniemy mieć zadbane dłonie i paznokcie, które prezentują się doskonale przy każdej okazji. Oczywiście, aby osiągnąć taki efekt, konieczne są odpowiednie starania, choćby w postaci systematycznych wizyt u kosmetyczki. Z drugiej strony warto pamiętać, że znakomitą stylizację paznokci możesz stworzyć samodzielnie we własnym domu – i właśnie do tego przydadzą się lakiery hybrydowe, a także m.in. frezarka i lampa do paznokci.

W tym miejscu trzeba odpowiedzieć na pytanie, czemu lakiery hybrydowe cieszą się tak znakomitymi opiniami. Otóż nie przez przypadek uważa się, że lakiery hybrydowe pod wieloma względami po prostu przewyższają tradycyjne lakiery, od których swoją przygodę z malowaniem paznokci zaczynała większość z nas. Lakiery hybrydowe są proste w nakładaniu i mają znakomitą konsystencję. Największą ich zaletą jest jednak trwałość. Gotowa stylizacja utrzymuje się na paznokciach przez nawet 3–4 tygodnie, a zatem wcześniej pojawią się odrosty niż odpryski czy uszkodzenia. Ponadto lakiery hybrydowe zapewniają ci niesamowite możliwości tworzenia wyjątkowych kreacji. Nie zastanawiaj się ani chwili dłużej i jak najszybciej pomaluj swoje paznokcie lakierami hybrydowymi.

Jak wybrać lakiery hybrydowe?

Na rynku znajdziesz całą paletę różnorodnych lakierów hybrydowych, które możesz nabyć w dość zróżnicowanych cenach. O ile generalnie tego typu produkty są wysokiej jakości, to oczywiście nierozsądny wybór może sprawić, że dany lakier po prostu nie spełni twoich oczekiwań. Mało tego, najlepszy lakier hybrydowy to wcale nie musi być ten, który jest najdroższy. Cena nie zawsze jest wyznacznikiem faktycznych walorów lakieru. Zamiast tego przyjrzyj się np. jego składowi, dobrej jakości lakier powinien być pozbawiony substancji takich jak DBP, formaldehyd czy toluen. Dobrze też przeczytać opinie dotyczące danego produktu, dzięki czemu dowiesz się, co sądzą o tym osoby korzystające z tego lakieru.

O czym jeszcze dobrze pamiętać? Bez wątpienia ważna jest np. konsystencja lakieru. Jeżeli będzie zbyt gęsty, możesz mieć problemy z jego efektywnym rozprowadzeniem, podczas gdy za rzadki lakier będzie spływał z płytki paznokcia. Niektóre lakiery mogą też posiadać specjalne wskazówki dotyczące ich stosowania – koniecznie zapoznaj się z nimi, zanim przystąpisz do nakładanie preparatu. Nie obawiaj się błędów, z pewnością kilkukrotnie trafisz na gorsze lakiery lub po prostu takie, które ci z różnych względów nie odpowiadają. Ale to w ten sposób nabędziesz niezbędnego doświadczenia, dzięki któremu lepiej przygotujesz się do manicure hybrydowego, a jego efekty będą jeszcze lepsze!

Redakcja wavelo.pl