Tutaj jesteś

Jak zacząć prowadzić firmę budowlaną?

30 grudnia 2022 Lifestyle Jak zacząć prowadzić firmę budowlaną

Założenie własnej firmy budowlanej to jeden z pomysłów na bardzo dochodowy biznes. Otworzenie działalności nie musi być trudne. Wymaga jednak odpowiedniego biznesplanu, a także rozeznania się na lokalnym rynku budowlanym.

Jak rozpocząć z własną firmą budowlaną?

Przed otwarciem firmy budowlanej w mieście Łódź należy przygotować właściwy biznes plan. Najpierw zatem należy ustalić jakie usługi świadczyć będzie firma. Mogą być to na przykład usługi ogólnobudowlane, wykończeniowe, specjalistyczne lub budowlano-remontowe. Ważne jest także na jakim terytorium będzie realizowana działalność oraz kto będzie grupą docelową. Oferta może być skierowana zarówno do osób prywatnych, deweloperów, instytucji sektora publicznego lub przedsiębiorstw. Wszystkie te elementy musi zawierać biznes plan. Analiza konkurencji to także ważny aspekt dokumentu, gdyż określa jak wiele firm o podobnym profilu działalności funkcjonuje na danym rynku. Istotny jest także plan finansowy inwestycyjny, analiza SWOT oraz strategia marketingowa. Ponadto założenie firmy wiąże się także z koniecznością posiadania kapitału. Jest on niezbędny przede wszystkim na początkowej inwestycje. Jednak kapitał może zabezpieczyć również płynność finansową przedsiębiorcy na terenie województwa – małopolskie.Jest to bardzo ważne w związku z ewentualnymi zatorami płatniczymi oraz sezonowością branży budowlanej.

Co trzeba aby otworzyć firmę budowlaną?

Aby założyć swoją firmę budowlaną nie ma konieczności posiadania uprawnień, licencji, koncesji ani specjalistycznych zezwoleń. Co więcej właściciel nie musi mieć nawet kierunkowego wykształcenia. Oczywiście dodatkowe uprawnienia do realizacji funkcji technicznych mogą być niezbędne. Jednak wszystko to mogą posiadać zatrudnieni pracownicy. Mogą to być między innymi uprawnienia w zakresie projektowania, rzeczoznawstwa budowlanego, nadzoru inwestorskiego, ale także kierowania robotami budowlanymi. Aby możliwe było założenie firmy budowlanej konieczne jest zarejestrowanie firmy. Składa się wówczas wniosek o wpis do cedig 1 lub też KRS. Zależy to od tego jaką formę prawną zamierza wybrać przedsiębiorca. Zdecydowana większość osób decyduje się na prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Jest to prosta forma prawna, gdzie nie ma konieczności wnoszenia kapitału zakładowego, nie trzeba także prowadzić pełnej księgowości. Jest to zatem dużym ułatwieniem dla każdego przedsiębiorcy decydującego się na założenie firmy budowlanej. Łódzkie to województwo, na terenie którego powstaje coraz więcej innowacyjnych firm budowlanych.

Jak znaleźć dobrą firmę dekarską w Lublinie

Redakcja wavelo.pl

Nasz zespół to grupa specjalistów zajmujących się tworzeniem artykułów na temat sportu, urody, zakupów, zdrowia i lifestyle. Dzielimy się naszymi doświadczeniami oraz fachową wiedzą, pomagając naszym czytelnikom w codziennym życiu i dbaniu o ich pasje oraz zainteresowania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Efektywny outsourcing kadr i płac