Jaki prezent dla rowerzysty warto kupić?

Rower dla wielu z nas jest nie tylko darmowym i ekologicznym środkiem transportu, ale wręcz sposobem na życie. Jeśli wśród swoich znajomych mamy takie osoby i akurat obchodzą jakiś ważny dzień – taki jak urodziny czy imieniny – prezent związany z rowerem może okazać się bardzo trafiony. Jaki prezent dla rowerzysty warto kupić? Wiele jest odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego jaki posiada on rower i gdzie przede wszystkim nim się porusza. Są też oczywiście gadżety rowerowe, które sprawdzą się w każdej sytuacji. One także są warte uwagi.

Akcesoria dla rowerzysty miejskiego

Jeśli rowerzysta, którego chcemy obdarować czymś do jego roweru porusza się jednośladem przede wszystkim po mieście, z pewnością będzie zadowolony z akcesoriów, które ułatwią mu taką jazdę lub pozwolą zadbać o rower. Ciekawym prezentem jest choćby profesjonalne zapięcie do roweru, pozwalające uchronić go przed kradzieżą. Wielu rowerzystów korzysta niestety z zapięć popularnych, tanich. Takie zapięcia niezbyt chronią przed ryzykiem jego kradzieży. Złodziej, który chce ukraść rower i jest przygotowany do kradzieży, może takie zapięcie po prostu przeciąć, wykorzystując do tego nożyce do cięcia metalu. Jeśli zapięcie rowerowe ma być prezentem, warto stawiać na takie, które rzeczywiście chroni rower. Przykładem są tu choćby zapięcia U-Lock lub też takie, które są zabezpieczone specjalnym materiałem, który wyjątkowo trudno przeciąć. Świetnym prezentem są też zapięcia składane, którymi można przypinać rowery nawet w bardzo nietypowych miejscach.

Zobacz także: https://wavelo.pl/jaka-aplikacja-do-jazdy-na-rowerze/

Lokalizator z GPS może być także świetnym prezentem. Nie chroni oczywiście przed kradzieżą roweru, ale pozwoli szybko go namierzyć. Takie lokalizatory mają niewielkie rozmiary i można je ukryć – na przykład – w rurze siedzenia roweru. Zintegrowane są z aplikacją, którą instaluje się w telefonie. Skradziony rower można dzięki takiemu lokalizatorowi namierzyć z dokładnością do kilku metrów. Odzyskanie go nie będzie więc żadnym problemem. Zasilane baterią, która wystarcza na wiele miesięcy użytkowania, mogą być stale aktywne, bez konieczności częstej zmiany baterii. Cena takich lokalizatorów nie jest wysoka. Z takiego prezentu każdy miejski rowerzysta będzie bardzo zadowolony.

prezent dla rowerzysty

Prezent dla rowerzysty – akcesoria do rowerów

Każdy rowerzysta – zarówno ten, który porusza się przede wszystkim po mieście, jak i ten, którego pasjonuje turystyka rowerowa, ucieszy się z akcesoriów do swojego roweru. Jest ich spory wybór. Akcesoria do rowerów można podzielić na niezbędne – takie jak oświetlenie czy narzędzia – i przydatne. Tu przykładem jest choćby licznik rowerowy, uchwyt na telefon czy też torba na rower. Na pewno każdy też ucieszy się z wszelkich środków do czyszczenia roweru, pielęgnacji ramy czy opon, a także do smarowania elementów, które powinny być smarowane. Ciekawym prezentem może też być gadżet do mycia łańcucha, bez konieczności zdejmowania go z roweru.

Polecamy: https://wavelo.pl/jak-dobrac-rozmiar-ramy-roweru-do-wzrostu/

Turystyka rowerowa

Jeśli rowerzysta, którego chcemy obdarować, lubi dalsze wyjazdy rowerowe, warto wybrać coś, co będzie dla niego przydatne przy takich podróżach. Sakwy na rower, dodatkowy bagażnik, peleryna czy też gadżety pozwalające zakleić dziurę w dętce, z pewnością takiego miłośnika jednośladów bardzo ucieszą. Ciekawym i bardzo praktycznym prezentem są tez gadżety rowerowe poprawiające bezpieczeństwo rowerzysty na drodze. Tu można wymienić choćby wszelkie elementy odblaskowe, które można zamontować na rowerze czy też odblaskowe elementy stroju – kamizelki, opaski, dodatkowe światła. Świetne są między innymi światła ledowe. Dużo bardziej widoczne na drodze niż klasyczne oświetlenie roweru.

Rowerzyści, którzy wyjeżdżają swoimi rowerami na wiele dni, z pewnością ucieszą się z tak niebanalnego prezentu jak lekki namiot, w którym można spędzać noce. Decydując się na taki prezent, warto jednak pamiętać, że musi to być namiot lekki i łatwy w rozkładaniu i składaniu. Po złożeniu powinien zajmować bardzo mało miejsca. Taki namiot dużo wygodniej przewozi się na rowerze. To bardzo istotne kryterium wyboru namiotu. Rower ma bowiem bardzo ograniczoną ładowność. Jeśli namiot jest lekki i nie zajmuje wiele miejsca, więcej pozostanie na zabranie innego i potrzebnego bagażu.

Zobacz więcej: https://wavelo.pl/atrakcyjne-trasy-rowerowe-krakow-zapraszaja-amatorow-przejazdzek-i-widokow-przyrody/

gadżety dla rowerzysty

Prezent dla rowerzysty – jakość ma znaczenie

Wybierając prezent dla rowerzysty, rozsądnie jest stawiać na akcesoria i gadżety możliwie najlepszej jakości. Takie oczywiście będą nieco droższe, jednak warto wydać nieco więcej pieniędzy i mieć pewność, że prezent, który otrzyma od nas bliski nam rowerzysta, będzie sprawny i przydatny przez lata. Decydując się na prezent dla rowerzysty, warto obejrzeć różne akcesoria i gadżety, kupować zaś takie, które sami chcielibyśmy posiadać.

Redakcja wavelo.pl