Pończochy damskie – zalety, wady, rodzaje, dobór stylizcji

Pończochy są elementem garderoby, znanym już od stuleci. Kobiety niezmiennie uwielbiają pończochy szczególnie modele samonośne, które są nie tylko komfortowe, ale i niezwykle kobiece, idealne do zmysłowych stylizacji.

Pończochy – dlaczego warto je nosić?

Rajstopy nie zawsze są komfortowe między innymi przez to, że uciskają brzuch czy trudno jest dobrać taki rozmiar, by przez cały dzień pozostawały na swoim miejscu. Zupełnie inaczej jest w przypadku pończoch. Te posiadają silikonowe wstawki w górnej części, przez co utrzymują się przez cały dzień na swoim miejscu.

Pończochy podobnie jak rajstopy dostępne są w różnych grubościach.

Rodzaje pończoch

Pończochy samonośne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, nic więc dziwnego w tym, że ich producenci (między innymi Conteshop – https://conteshop.pl/rajstopy/ponczochy) oferują bardzo różne ich wersje. Najczęściej kupowane są pończochy gładkie i cieliste. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na dopasowanie kolorystyczne. Dobrze dobrane pończochy nie powinny różnić się znacząco od tonacji skóry.

Alternatywą dla gładkich i cielistych modeli, są pończochy ażurowe i kabaretki, które urozmaicą i nadadzą charakteru nie jednej stylizacji. Odpowiednio dopasowane do odzieży nadają się zarówno do strojów dziennych, jak i wieczorowych.

Zalety i wady pończoch

Coraz więcej kobiet jako alternatywę dla rajstop wybiera pończoch. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie? Jakie są zalety pończoch?

To przede wszystkim:

  • większy komfort w upalne dni w przypadkach, w których ze względu na charakter wykonywanej pracy konieczne jest zasłanianie nóg;
  • wygoda użytkowania, szczególnie w czasie korzystania z toalety;
  • wygląd – pończochy są eleganckie i seksowne, a w wielu przypadkach nadają stylizacji wyjątkowego charakteru;
  • uniwersalność – pończochy są idealne zarówno do stylizacji codziennych, jak i wieczorowych;
  • duże możliwości wyboru rozmiarów – wiele kobiet, które do tej pory nie mogły znaleźć dla siebie idealnych rajstop, stawiając na pończochy, w końcu mogą poczuć się komfortowo.

Chociaż pończochy są lubiane przez wiele kobiet, nie brakuje również i ich przeciwniczek, które w takim typie bielizny nie czują się zbyt komfortowo. Dlaczego tak się dzieje?

Kobiety o nadmiernej masie ciała nie czują się dobrze w pończochach, gdyż te mogą powodować bolesne otarcia na styku ud.

Choć nie zdarza się to dość często, to jednak niekiedy ze względu na obecność silikonu może dojść do reakcji alergicznej.

Rozmiar pończoch dość łatwo jest dobrać, jednak gdy wybór padnie na te za duże, będą one się zsuwały z nóg, co będzie bardzo niekomfortowe, gdyż ich poprawianie w miejscu publicznym może być dość uciążliwe.

Redakcja wavelo.pl