Tutaj jesteś

Przeszczep włosów w Turcji — jak wygląda?

20 października 2021 Uroda Przeszczep włosów w Turcji

Pacjenci, którzy mają przerzedzone włosy lub łysiejące plamy na skórze głowy, często szukają pomocy w rozwiązaniu ich problemu. Jednym z nich jest przeszczep włosów. W całym kraju istnieją setki certyfikowanych przez zarząd chirurgów przeszczepów włosów, zapewniając pacjentom naturalne rezultaty, które trwają całe życie. Jednak niektórzy decydują się na wyjazd za granicę na przeszczep włosów. Jednym z przodujących państw zajmujących się transplantacją włosów jest Turcja.

Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów w Turcji? 

Podczas przeszczepu włosów chirurg usuwa mieszki włosowe z gęstego obszaru włosów, takiego jak tył głowy. Następnie wszczepia mieszki włosowe w maleńkie szczeliny na dotkniętym łysieniem obszarze skóry głowy.

Przeszczep włosów w Turcji wykorzystuje najnowocześniejsze techniki w tej dziedzinie. Jedną z nich i najbardziej popularną jest ekstrakcja jednostek pęcherzykowych (FUE). Chirurg używa małego narzędzia do dziurkowania, aby usunąć mieszki włosowe z obszaru dawczego (tyłu głowy), a następnie przenosi je, jeden po drugim na obszar łysiejący. Technika ta pozostawia jedynie drobne blizny. FUE wymaga większych umiejętności i zajmuje więcej czasu, ale dzięki temu metoda FUE może przynieść świetne wyniki, jeśli chirurg ma duże doświadczenie w tej technice.

W większości przypadków chirurdzy używają boku lub tyłu głowy jako obszaru dawczego. Jednak skuteczne może również okazać się obszar dawczy taki jak: broda, plecy lub klatka piersiowa. Używanie włosów na ciele może być pomocne dla osób, które nie mają gęstych włosów z tyłu lub po bokach głowy.

Zabieg przeszczepu włosów trwa kilka godzin od 4 do 8, w zależności od tego, ile pęcherzyków wszczepia chirurg i wymaga znieczulenia miejscowego. Zazwyczaj w dniu zabiegu pacjent będzie mógł wrócić do domu.

Jak wygląda proces rekonwalescencji po przeszczepie włosów?

Większość przeszczepów włosów to zabiegi ambulatoryjne, co oznacza, że ​​możesz wrócić do domu tego samego dnia. W ciągu kilku dni po zabiegu możesz być w stanie:

Pierwszego dnia są usuwane bandaże po zabiegu, następnego dnia możemy umyć skórę głowy, bardzo delikatnie. Po 3-4 dniach jesteśmy w stanie wrócić do pracy, pod warunkiem, że wykonujemy lekkie, nieobciążające nas zadania. 10 dni później szwy się wchłaniają lub zostają usunięte przez lekarza. Po 3 tygodniach może bezpiecznie wrócić do ćwiczeń i sportu.

Czy przeszczepy włosów są trwałe?

Po udanym przeszczepie włosów osoba będzie miała grubsze włosy i gęstsze włosy.

Zdarza się jednak czasem tak, że jeden przeszczep włosów nie wystarcza i należy powtórzyć procedurę. Z pewnością ten zabieg może pomóc, wypełniając obszary, które nie są wystarczająco grube lub mieszając mieszki włosowe, aby uzyskać bardziej naturalny wygląd.

Przede wszystkim, aby uzyskać najlepsze wyniki, pacjent powinien postępować zgodnie z instrukcjami chirurga po zabiegu. Takie postępowanie zwiększy ich szanse na udany przeszczep włosów.

Wskaźniki sukcesu

Przeszczepy włosów w Turcji  to skuteczne procedury przywracania wzrostu włosów po wielu przyczynach ich wypadania. Wskaźnik sukcesu operacji przeszczepu włosów zależy od wielu czynników, w tym umiejętności i doświadczenia chirurga oraz grubości włosów dawcy.

Większość osób, które przeszły FUE przy użyciu włosów na ciele lub brodzie w połączeniu z włosami na głowie, była zadowolona z wyników i efektów uzyskanych po przeszczepie włosów w Turcji.

Operacja przeszczepu włosów w Turcji może być dobrą opcją dla osób, które mają przerzedzone i wypadające włosy. Jest to trwałe rozwiązanie problemu łysienia. W rezultacie, dzięki temu wielu osobom może pomóc przywrócić pewność siebie.

Artykuł został napisany przy współpracy z www.meditravel.pl

Jak znaleźć dobrą firmę dekarską w Lublinie

Redakcja wavelo.pl

Nasz zespół to grupa specjalistów zajmujących się tworzeniem artykułów na temat sportu, urody, zakupów, zdrowia i lifestyle. Dzielimy się naszymi doświadczeniami oraz fachową wiedzą, pomagając naszym czytelnikom w codziennym życiu i dbaniu o ich pasje oraz zainteresowania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

SPF 50