Dysk zewnętrzny 2TB SSD – wybierz szybkość i mobilność

Lekki i niewielki dysk zewnętrzny 2TB SSD to ogromne możliwości zamknięte w obudowie, którą z łatwością możesz schować do kieszeni spodni. Postaw na wysoką prędkość transferowania danych i imponującą wytrzymałość – poznaj model Samsung T9.

Jak szybki potrafi być dysk zewnętrzny 2TB SSD?

Samsung T9 o pojemności dwóch terabajtów to pamięć zewnętrzna 2TB* wyposażona w protokół NVMe™ oraz interfejs USB 3.2 Gen 2×2. W praktyce prędkości sekwencyjnego zapisu oraz odczytu danych dla tego dysku wynoszą 2000 MB/s** – kopiuj plik o wielkości 2GB już w jedną sekundę i oszczędzaj czas podczas przenoszenia wielu danych jednocześnie. 

Warto wiedzieć, że Samsung T9 jest kompatybilny z wieloma urządzeniami – w tym z laptopami, komputerami stacjonarnymi, telewizorami, konsolami do gier czy urządzeniami mobilnymi z systemem Windows®, macOS®, Android™***.

* 1 GB = 1.000.000.000 bajtów, 1 TB = 1.000.000.000 000.bajtów. Komputer może pokazywać niższą pojemność ze względu na zastosowanie innego standardu pomiaru.

** Wydajność zależy od konfiguracji urządzenia głównego. By osiągnąć maksymalną prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu wynoszącą nawet 2.000 MB/s, urządzenie główne i kable połączeniowe muszą być zgodne ze standardem USB 3.2 Gen 2×2 i musi być włączony tryb UASP. ** Konfiguracja systemu testowego: laptop ASUS ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI, procesor Intel i9-10900K @ 3,70 GHz, 3.696 MHz, 10 rdzeni, 20 procesorów logicznych / DDR4 8 GB częstotliwość DRAM 1.132,3 MHz / Win 11 Pro

*** Kompatybilność zależy od urządzenia głównego. Niektóre systemy operacyjne mogą wymagać ponownego sformatowania dysku T9. Model T9 jest wstecznie kompatybilny ze standardami USB 3.2, USB 3.1, USB 3.0 i USB 2.0.

Dysk 2TB zewnętrzny. lekki i wytrzymały

Czy pamięć zewnętrzna 2TB może być jednocześnie niewielka i odporna m.in. na skutki upadków? Odpowiedzią jest Samsung T9 – jego wymiary 88 x 60 x 14 mm*** przypominają kartę kredytową, a jego waga zaledwie 122 gramów potwierdza, że jest to lekki i mobilny nośnik danych. 

Konstrukcja dysku jest odporna na skutki wstrząsów oraz upadków z wysokości do 3 metrów****. To sprawia, że Twoje pliki są dodatkowo chronione. W kwestii bezpieczeństwa danych Samsung oferuje możliwość zabezpieczania dysku hasłem szyfrowanym w 256-bitowym standardzie AES. Ponadto, model T9 został objęty 5-letnią ograniczoną gwarancją producenta*****.

*** Rzeczywista waga i rozmiar produktu zależą od pojemności produktu i metody pomiaru. Odporność na upadek może różnić się w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania oraz od podłoża, na które następuje upadek.

**** Na podstawie wewnętrznego testu udaru podczas swobodnego upadku w kontrolowanych warunkach.

***** Więcej informacji o gwarancji na stronie https://semiconductor.samsung.com/consumer-storage/support/warranty

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Redakcja wavelo.pl