Franczyza – pomysł na biznes nie tylko w dużych miastach

Dobry pomysł na własny biznes w małym mieście może zapewnić wysokie dochody. Dotyczy to szczególnie sklepów spożywczych(, w tym także tych, które oferują szereg innych produktów codziennego użytku, jak np. środki czystości). Bez względu na to, jaki sklep chce się otworzyć w małym mieście, warto przeanalizować dostępne oferty sieciowe.

Szczególnie korzystnym rozwiązaniem jest franczyza w małym mieście. Wynika to z jej wielu zalet. Z takim sklepem franczyzowym przy odpowiedniej lokalizacji można łatwo osiągnąć przewagę konkurencyjną nad innymi podmiotami działającymi w danej miejscowości.

Dlaczego warto postawić na franczyzę w małych miastach?

W małych miastach często można spotkać sklepy zakładane samodzielnie, bez udziału kapitału zewnętrznego. Marże w takich punktach handlowych mogą być wysokie. Jaki sklep otworzyć w małym mieście? Doskonałym pomysłem jest franczyza. Korzystając z oferty franczyzodawcy, można zaoferować klientom z małego miasta takie same, a nawet lepsze jakościowo produkty w niższych cenach, dzięki rozbudowanej sieci dostaw.

Otwarcie franczyzy – ile to kosztuje

Otwarcie sklepu franczyzowego wiąże się z z koniecznością poniesienia określonych kosztów. Bez względu na to, jaki sklep chce się otworzyć w małym mieście, na samym początku trzeba bowiem dokonać opłaty za przystąpienie do sieci. Niezbędne jest także wyposażenie. Choć częściowo, a czasem w całości dostarcza je franczyzodawca, to zdarza się, że niektóre z kosztów tej kategorii pozostają po stronie franczyzobiorcy (jak zakup kasy fiskalnej). Trzeba także taki sklep zaopatrzyć w początkowy asortyment. Czasami po stronie franczyzobiorcy obowiązkowe jest zatowarowanie sklepu w produkty regionalne (w tym owoce, warzywa i pieczywo). To dlatego warto sprawdzić koszty danej franczyzy, by dowiedzieć się, czy to dobry pomysł na własny biznes w małym mieście.

Franczyza a rozpoznawalność

Sukces zapewnia przede wszystkim rozpoznawalna franczyza w małym mieście. To dlatego warto stawiać na te sieci, które działają już od wielu lat i mają liczne sklepy w tego typu lokalizacjach. Ich doświadczenie w działalności w mniejszych miejscowościach będzie cenne w zdobywaniu przewagi konkurencyjnej.

Na jaką franczyzę w małym mieście warto postawić?

Na polskim rynku działa wiele sieci franczyzowych. Jaki pomysł na własny biznes w małym mieście sprawdzi się zatem idealnie? Doskonałe opinie zbiera m.in. franczyza Żabka. Wynika to nie tylko z wysokiej rozpoznawalności marki (charakterystyczna kolorystyka – odcienie zieleni), ale również z atrakcyjnych warunków współpracy oferowanych przez nią franczyzobiorcom. Jeśli chodzi o franczyzę Żabka, na początek nie trzeba bowiem dysponować dużym kapitałem (wystarczy ok. 5.000 złotych), przy tym otrzymuje się szkolenia, które będą pomocne w rozwoju biznesu, a także gotowy do prowadzenia sklep. To zatem doskonały pomysł na własny biznes w małym mieście.

Redakcja wavelo.pl