Gdzie szukać pracy jako opiekun klienta?

Rynek pracy daje nam dziś wiele możliwości. Bez większych problemów jesteśmy w stanie znaleźć pracę jaka nas usatysfakcjonuje. Poszukiwania pracy wcale nie muszą być tak uciążliwe jak się nam wydaje. Pracodawcy z kolei liczą na pozytywnych i zmotywowanych pracowników do swoich firm, którzy sumiennie wypełniają swoje obowiązki. Jednym z zawodów gdzie właśnie uśmiech na twarzy to podstawa jest stanowisko opiekuna klienta. W tym artykule chcielibyśmy to właśnie niemu się bliżej przyjrzeć. Odpowiemy między innymi na pytanie gdzie najlepiej szukać takiej pracy i na co powinniśmy uważać podczas rekrutacji.

Co należy do zakresu obowiązków opiekuna klienta?

Właściwie sama nazwa wskazuje na to, czym zajmuje się opiekun klienta. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak ta praca dokładnie wygląda. Do zakresu zadań pracownika na tym stanowisku należy przede wszystkim obsługa klienta. Poza tym, zobowiązany jest on również do prezentacji oferty danej firmy na jak najwyższym poziomie oraz pomoc w wyborze najbardziej korzystnych rozwiązań dla klientów. Powinien umieć rozmawiać z drugą stroną tak, aby czuła się ona zrozumiana. Musi również wyróżniać się wysoką kulturą osobistą.

Opieka klienta może odbywać się telefonicznie, mailowo jak i na żywo. W zależności od branży i rodzaju usług, firma może mieć inne wymagania. Zazwyczaj obowiązkowa jest również znajomość pakietu MS Office na przynajmniej podstawowym poziomie. Pracownik w biurze zobowiązany jest do monitorowania swoich postępów i wykonywania powierzonych mu zadań w terminie. Sumienna praca i efektowna analiza błędów są w stanie zagwarantować satysfakcjonujące wyniki.

Gdzie warto szukać pracy?

Poszukując oferty pracy nie musimy się za bardzo wysilać. Właściwie znajdziemy je wszędzie. Coraz to modniejsze stają się nietypowe reklamy dotyczące rekrutacji w najmniej spodziewanych miejscach. W dzisiejszych czasach, poszukiwania większości społeczeństwa właściwie ograniczają się do samego Internetu. Nie ma się co dziwić, jest to prawdopodobnie jedno z najszybszych źródeł poszukiwania informacji. Odwiedziny w Urzędzie Pracy mogą dla wielu z nas okazać się równie skuteczne, ale zdecydowanie nie znajdziemy tam aż tyle ciekawych ogłoszeń. Większość pracodawców woli umieścić ofertę na odpowiednim do tego portalu.

W Internecie znajdziemy różnego typu strony z ogłoszeniami w sprawie pracy. Wyróżniamy między innymi portale do internetowej rekrutacji. Pracownik tworząc swój profil, otwiera się na propozycje pracy od strony rekruterów. Bardziej popularne i skuteczne na początek będą strony do wyszukiwania ofert według zaznaczonych kryteriów. To jedna z szybszych metod dzięki której jesteśmy znaleźć interesującą nas pracę.

Sprawdzone strony z ofertami pracy

W Internecie nie trudno wpaść na oszustów. Na pewno nie raz usłyszymy mniej ciekawe historie na temat fałszywych pracodawców na stronach z ofertami pracy. Istnieje wiele nieuczciwych firm HR, które wcale nie mają w zamiarze nas zatrudnić. Wyzyskiwanie danych osobowych w ten sposób jest nielegalne a osoby z tym związane powinny liczyć się z konsekwencjami jakie na nie czekają. Niestety policja nie jest w stanie nadążyć za wszystkim i wyłapać internetowych oszustów. Musimy liczyć się z tym, że osób takich jest bardzo dużo i nigdy nie wiemy kiedy na nie wpadniemy.

Na szczęście za pomocą wyszukiwarki łatwo trafić na sprawdzone i godne uwagi strony z ofertami pracy. Jedną z nich jest GoWork, polski serwis pracy który każdego miesiąca odwiedzają ponad 2 miliony osób. Na stronie poza ofertami zatrudnienia, znajdziemy również między innymi opinie o pracodawcach. Przed podjęciem pracy warto się z nimi zapoznać i upewnić czy aby na pewno chcielibyśmy z daną firmą nawiązać współpracę.

Na co uważać podczas internetowej rekrutacji?

Internet może być dla nas ratunkiem ale i niebezpieczną pułapką. Bez zachowania bezpieczeństwa możemy narazić się na mało przyjemne sytuacje. Coraz to częściej słyszy się w radiu czy też telewizji o nieuczciwych przekrętach związanych z wykorzystaniem danych osobowych. Wbrew pozorom, proces rekrutacji może się również okazać nie do końca przyjemnym etapem, jeżeli nie będziemy wystarczająco czujni.

Wysyłając aplikację do danej firmy, powinniśmy kilka razy zapoznać się z treścią ogłoszenia. Jeżeli jest ono zbyt obiecujące a nie ma w nim wystarczająco wiele konkretów na temat firmy, to jest to pierwszy sygnał że mogliśmy trafić na oszustów. Powinniśmy sprawdzić pozostałe ogłoszenia z tego źródła. Jeżeli w każdym większym mieście zamieszczone są te same oferty z jednego źródła, może to być kolejny sygnał że coś nie do końca jest w porządku. Zbyt duża ilość wyświetleń i szybka odpowiedź z drugiej strony zapewne nie zwiastuje nam wartego uwagi zatrudnienia. Czasami firmy takie posiadają odpowiednio zaprogramowane boty, aby proces fałszywej rekrutacji odbywał się szybciej i na większą skalę.

Redakcja wavelo.pl