Jak przygotować się do treningów na świeżym powietrzu?

Wiosną i latem bardzo chętnie wychodzimy na dwór, aby móc zażyć nieco świeżego powietrza. Sportowcy natomiast decydują się porzucić halę sportową czy siłownię na rzecz treningów „pod chmurką”. Pozostaje jednak pytanie, jak się do nich przygotować?

Odpowiedni strój na treningi na zewnątrz

Treningi na świeżym powietrzu to doskonałe rozwiązanie, gdyż jednocześnie pozwalają nam dotlenić organizm i zażyć nieco aktywności fizycznej. Niemniej jednak powinniśmy dostosować się do warunków pogodowych, panujących na zewnątrz. Wczesną wiosną warto postawić na ciepłe, lecz oddychające ubranie. Pamiętajmy, że wieczory oraz poranki są jeszcze stosunkowo chłodne, natomiast to właśnie w tych porach trenuje najwięcej osób. W czasie deszczu potrzebna nam będzie nieprzemakalna kurtka, zaś w momencie, gdy na dworze zrobi się ciepło, powinniśmy postawić na wysokiej klasy spodenki Adidas oraz przewiewne koszulki. Dobrym wyborem będą także spodenki Nike, które dostępne są w różnych modelach – niektóre idealny dopasowują się do ciała (sprawdzą się one na przykład u biegaczy), inne zaś są luźne, przez co będą doskonałym wyborem na przykład do gry w piłkę nożną. Pamiętajmy, aby latem, gdy na zewnątrz będzie naprawdę ciepło, dobrze sprawdza się lekka odzież, która zapobiega nadmiernemu poceniu się.

Ochrona przed słońcem

Wiosną i latem nie powinniśmy zapominać o odpowiedniej ochronie przed słońcem. Choć nie wybieramy się na dwór po to, aby zażywać kąpieli słonecznych, to nasze ciało podczas treningów narażone jest na kontakt z promieniowaniem UV. Dlatego też, przed każdym treningiem warto zaaplikować na skórę warstwę kremu z filtrem. Chroni on nie tylko przed poparzeniami, ale także zapobiega rozwojowi nowotworów skóry. Przed słońcem powinniśmy chronić również nasze oczy, wybierając dedykowane okulary dla sportowców. Są one idealnie dopasowane do twarzy, nie ograniczają ruchu, są też odporne na działanie czynników zewnętrznych. Pamiętajmy, aby unikać ćwiczeń w pełnym słońcu, czyli pomiędzy godziną 12, a 16.

Sprzęt do ćwiczeń na dworze

Co do zasady, aby ćwiczyć na dworze, nie musimy posiadać specjalistycznego sprzętu. Możemy bowiem skorzystać z siłowni, które znajdują się w większych parkach czy przy skwerach. Jest to doskonały sposób na ruch dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z regularnymi treningami. Wystarczy założyć spodenki Joma, wygodną koszulkę oraz buty i ruszyć na siłownię pod chmurką. Dobrym sposobem na aktywność na dworze jest także jazda na rowerze, rolkach czy skakanie przez skakankę. 

Redakcja wavelo.pl