Jak sprzedawać w Internecie aby rozkręcić swój e-biznes?

Sklepy internetowe zdobywają coraz większą popularność, dlatego też są dużą konkurencją dla tradycyjnych sklepów stacjonarnych. Założenie profesjonalnego sklepu online to dopiero połowa drogi do sukcesu. Jeżeli chcemy rozkręcić swój e-biznes, to warto postawić również na profesjonalne działania marketingowe.

Skuteczna reklama

Najskuteczniejszym sposobem na zwiększenie ruchu na sklepie internetowym jest oczywiście pozycjonowanie. W dzisiejszych czasach skorzystać można nie tylko z dobrodziejstwa kampanii AdWords (linki sponsorowane), ale również z klasycznego pozycjonowania w wynikach organicznych. Wysokie pozycje w wyszukiwarce Google to najkrótsza droga do zwiększenia sprzedaży. W dzisiejszych czasach w swoich działaniach marketingowych warto wykorzystać olbrzymi potencjał social mediów. Praktycznie każdy większy sklep w sieci posiada własne profile na najpopularniejszych portalach społecznościowych. W wielu branżach doskonale sprawdzi się również e-mail marketing, czy też prowadzenie własnego bloga tematycznego. Praktycznie co roku pojawiają się nowe techniki, umożliwiające promowanie swoich towarów w sieci, dlatego też warto na bieżąco śledzić rynek. Jeżeli nie znamy się na marketingu internetowym to skorzystać można oczywiście z pomocy doświadczonych agencji SEO/SEM. Jak sprzedawać w Internecie pokazać może nie tylko dobry seowiec, ale również doświadczony handlowiec.

Współpraca z doświadczonym kurierem

Zakładając sklep internetowy należy umożliwić swoim klientom nie tylko możliwość wygodnego opłacenia zamówionej przesyłki, ale również warto zaoferować wygodne warunki przesyłki. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się między innymi przesyłka za pobraniem. Dzięki tej metodzie płatności mamy 100% pewność, że w rzeczywistości płacimy za towar, który zamawiamy. Opłata za zamówioną paczkę uiszczana jest zawsze przy odbiorze. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą płacić z góry. Przesyłka za pobraniem przypadnie do gustu również tym osobom, które chcą zachować prywatność. Jak łatwo się domyślić płacąc gotówką nie pozostawiamy w Internecie żadnych śladów. Tego typu forma przesyłki idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy kupujemy w sklepie prezent dla małżonka i nie chcemy pozostawić śladów na koncie bankowym.

Jakie wady ma płatność za pobraniem?

Przesyłka za pobraniem ma oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że w wielu sklepach płatność za pobraniem jest nieco droższym rozwiązaniem. Osoby, które chcą zaoszczędzić gotówkę powinny wybrać przesyłkę przedpłaconą. Dodatkowe koszty przesyłki odgrywają ważną rolę, gdy zamawiamy stosunkowo niedrogie produkty. Niedogodnością jest również to, że przy odbiorze przesyłki trzeba mieć odliczoną kwotę gotówki. Nie każda firma kurierska posiada terminale płatnicze, dlatego też nie można skorzystać z kart płatniczych. Jeżeli listonosz lub kurier nie będzie mógł wydać nam reszty to mogą pojawić się problemy. Dobrą praktyką jest również wręczanie listonoszowi napiwku.

Redakcja wavelo.pl