Jak wyregulować brwi w domu?

W ostatnich latach znowu dużą popularnością cieszy się makijaż brwi. Jest to obecnie ważny element pielęgnacyjny, dlatego warto wiedzieć, jak wyregulować brwi do kształtu twarzy, żeby prezentowały się dobrze.

Jak się przygotować do wyregulowania brwi?

Trzeba na pewno przyłożyć do nich tyle samo uwagi, co do oczu, cery oraz ust. Dobrze podkreślone i wyregulowane brwi dodają urody oraz pasują do reszty twarzy. Dlatego dobrze jest mieć świadomość jak regulować brwi samemu w domu, żeby nie musieć za każdym razem do kosmetyczki i wydawać pieniędzy. Depilowanie brwi może być nieco problematyczne dla osób poczatkujących, które będą często popełniać błędy. Można nabawić się naprawdę sporych problemów, jeśli nieumiejętnie będziesz wyskubywać włoski. Na ulicy można spotkać wiele kobiet, które mają zbyt mocno wydepilowane włoski, a to sprawia, że twarz nabiera dziwnego, nieregularnego kształtu. Idealne proporcje może nadać kosmetyczka, dlatego jeśli nie posiadasz żadnego doświadczenie to lepiej się udać do profesjonalnego gabinetu. Gdy brwi mają wyregulowany kształt, to zdecydowanie łatwiej o nie dbać. Wtedy całkowicie wystarczające jest usuwanie pojedynczych włosków przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu.

Zobacz więcej: https://wavelo.pl/szczotkowanie-na-sucho-efekty-technika-i-przeciwwskazania/

regulowanie brwi

Przy samodzielnej depilacji niezwykle ważny jest wybór pęsety. Przede wszystkim powinna dobrze mieścić się w dłoni i być cienka, ale jej krawędzie muszą być ostro zakończone. Takie rozwiązanie sprawi, że można będzie złapać nawet najdrobniejsze włoski, które negatywnie wpływają na finalny efekt. Jeżeli pęseta będzie grubo zakończona to bardzo łatwo podrażnić skórę w tych okolicach, a oprócz tego dosyć ciężko wyrywa się włoski.

Jak wygląda regulacja brwi?

Wybór właściwego sprzętu do depilacji to pierwszy krok do przeprowadzenia zabiegu. Nie należy również kierować się modą, wybierając brwi do kształtu twarzy. Przede wszystkim nie mogą wyglądać jakby były przyklejone, dlatego muszą pasować do owalu twarzy. Przy twarzy owalnej warto zastosować miękki łuk, żeby lekko spłaszczyć twarz. Z kolei mocno zaakcentowany łuk można wykorzystać przy twarzach kwadratowych. Dosyć problematyczna jest twarz okrągła, którą trzeba nieco wyszczuplić. W takiej sytuacji łuk nie powinien posiadać zbędnych zaokrągleń i musi być zlokalizowany dosyć wysoko. Najczęstszy błąd to oczywiście bardzo gruby początek oraz niteczka na samym końcu. Tak wykonane brwi poważnie zaburzają proporcje twarzy, a dysproporcje sprawiają, że twarz ma nienaturalny wyraz. Nie należy wykonywać też zbyt cienkich brwi, które były dawniej bardzo modne. Nie pasują one do żadnego kształtu twarzy, dlatego lepiej o nich całkowicie zapomnieć.

Polecamy: https://wavelo.pl/siemie-lniane-na-wlosy-bogactwo-naturalnych-skladnikow-dla-twoich-wlosow/

wyregulowane brwi

Jak wyregulować brwi?

Niezwykle istotna jest pielęgnacja brwi, ponieważ jeśli zapomnimy o regulacji to bardzo szybko zarosną. Zarośnięte brwi nie prezentują się dobrze i sprawiają, że rysy są ostre, a twarz wygląda agresywnie. Dlatego tak ważne jest żeby nie przesadzić w żadną stronę, ponieważ nadmierna depilacja również nie jest dobra. Przed rozpoczęciem depilacji trzeba dokładnie oczyścić skórę. Musi być ona świeża oraz odtłuszczona. Najlepiej zabieg przeprowadzić bezpośrednio po kąpieli, ponieważ wtedy skóra jest rozpulchniona i ból jest mniejsze. Przydatne jest także lusterko powiększające, dzięki któremu można wychwycić także bardzo małe brwi. Można też użyć zwykłej szczoteczki do tuszu do dokładnego wyczesania brwi. Włoski należy wyrywać dokładnie z całymi cebulkami. Należy mieć na uwadze, żeby wyrywać je zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. W sytuacji, gdy odczuwasz ból, pomocne może być przyłożenie kostki lodu, którą należy owinąć w kawałek dowolnego materiału.

Redakcja wavelo.pl