Majówka w pawilonie ogrodowym

Długi weekend majowy to doskonała okazja do spotkań na świeżym powietrzu w gronie znajomych. A jedną z majowych tradycji jest spotkanie przy grillu – w takim wypadku najlepiej sprawdzi się oczywiście miejsce w ogródku lub na działce. Jak przygotować miejsce na świeżym powietrzu pod spotkanie towarzyskie? Odpowiedzą na ten dylemat może być pawilon ogrodowy. W naszym poradniku podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Pawilon ogrodowy – kiedy warto z niego skorzystać? 

Sama nazwa podpowiada, w jakich warunkach pawilon ogrodowy sprawdzi się najlepiej. Najczęściej jest on wykorzystywany w ogrodach, na działkach lub podczas plenerowych imprez. Jego głównym zadaniem jest ochrona gości lub rzeczy przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Można również pod nim schować przygotowane jedzenie. 

Czy pawilon ogrodowy można zrobić samodzielnie? 

Pawilon ogrodowy jest konstrukcją stosunkowo prostą. Przeważnie składają się na niego metalowe rurki lub drewniane paliki oraz nieprzemakalny materiał, który pełni funkcję ścian i zadaszenia. Chociaż samodzielne wykonanie pawilonu ogrodowego nie jest szczególnie trudnym zadaniem, to należy wziąć pod uwagę konieczność zaprojektowania, zakupu i umiejętnego montażu wybranych elementów. 

Dlatego osoby, które nie mają umiejętności manualnych lub po prostu nie mają na nie czasu, mogą skorzystać z oferty DAS COMPANY – pawilon ogrodowy dostępny w sklepie jest banalnie prosty do własnoręcznego montażu, ale jednocześnie nie wymaga samodzielnego projektowania. 

Pawilon ogrodowy na majówkę – jak przygotować? 

Kiedy już w Twoim ogrodzie lub na działce stanie pawilon ogrodowy, warto zadbać o odpowiednią aranżację miejsca. Przede wszystkim zadbaj o stół i krzesła lub inne wygodne siedziska, na których Twoi goście będą mogli w pełni się zrelaksować. 

Dobrym pomysłem jest również przenośna lodówka turystyczna, która posłuży do przechowania mięs w bezpiecznej temperaturze, a także zabezpieczy napoje przed zbyt szybkim przegrzaniem się. Jeśli planujesz spotkanie po południu, warto zabezpieczyć się przed wieczornym atakiem komarów za pomocą świec odstraszających owady. 

Redakcja wavelo.pl