Naturalne bibułki do papierosów

Palenie papierosów staje się z roku na rok coraz droższe. Ma to związek z rosnącą skokowo akcyzą, która ma zniechęcać palaczy do używania tytoniu. O ile faktycznie może to determinować decyzję u młodych osób o tym, żeby nie popadać w ten nałóg, o tyle dla palących od lat może stanowić nie lada kłopot. To dlatego coraz więcej osób decyduje się na samodzielne skręcanie „dymka”, kupującbletki tytoniowe i tytoń we własnym zakresie. Pozwala to nie tylko na odprężenie podczas rytuału, ale również na znaczące oszczędności finansowe, które z pewnością nie są obojętne dla niczyjego portfela w tych ciężkich czasach.

Na rynku jest wiele rodzajów bibułek

Dlatego warto wypróbować chociaż kilka z nich, żeby wiedzieć, jakie tytoniowe bletki będą dla konkretnej osoby najbardziej odpowiednie. Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest różnica rozmiarów. Dostępne są bibułki krótkie oraz długie, rzadziej pojawiają się także takie, które znajdują się gdzieś w połowie długości. Mogą się między sobą różnić także grubością, co ma znaczący wpływ na łatwość ich skręcania. Z cieńszej bletki zdecydowanie trudniej wykonać zgrabnego papierosa i wymaga to już od użytkownika pewnej wprawy.

Bletki tytoniowe są także wykonane z różnych materiałów i wbrew pozorom nie zawsze musi to być papier. Nie trzeba także kupować tych sztucznie bielonych, ponieważ negatywnie wpływają one na smak palonego suszu. Celuloza w naturze ma kolor brązowawy i właśnie takie bibułki są najlepsze. Inną opcją są bletki konopne czy takie, które zrobiono ze słomy ryżowej. W zależności od wyboru smak skręta będzie się minimalnie różnić.

Są też rozwiązania dla leniwych

W sprzedaży dostępne są bletki tytoniowe już zwinięte w postaci gilz, które można nabić przy pomocy specjalnej maszynki. To doskonała opcja dla tych osób, które nie mają za dużo czasu na skręcanie i wolałyby mieć możliwość zrobienia na raz większej ilości papierosów. Mają one od razu filtr, dzięki czemu pali się je podobnie do produktów sklepowych i prawidłowo nabite nie odróżniają się od nich w znaczący sposób.

Niekiedy dostępne są tytoniowe bletki smakowe, które podnoszą smak palonego suszu, ale na polskim rynku są one raczej rzadkością. Ponadto należy pamiętać o fakcie, że smak nadawany jest zazwyczaj przy pomocy niekoniecznie zdrowych środków chemicznych. Co prawda palenie poważnie szkodzi zdrowiu, ale lepiej jest ograniczyć jego wpływ na organizm do minimum i kupować naturalne produkty, które nie zaszkodzą w sposób większy niż jest to absolutnie konieczne.

Artykuł sponsorowany

Redakcja wavelo.pl