Tutaj jesteś

Roller do masażu – co warto o nim wiedzieć?

6 października 2021 Uroda rolka do masażu

Choć roller do masażu kojarzy się nam przede wszystkim z urządzeniem relaksującym, posiada także szereg innych zalet. Wysoko się go ceni także dlatego, że umożliwia lepsze dbanie tak o kondycję fizyczną, jak i o stan kręgosłupa. Rekomenduje się go nie tylko sportowcom, ale i osobom, które wiodą siedzący tryb życia. Czy zatem jest to rozwiązanie, którym warto się zainteresować?

Rollery do ćwiczeń – próba definicji

Rollery do ćwiczeń są piankowymi wałkami, którymi można masować ciało kojąc w ten sposób zarówno ból mięśni, jak i kręgosłupa. Posiadają nieskomplikowaną konstrukcję, a ponieważ są wykuje się je zazwyczaj z pianki syntetycznej, mamy do czynienia ze stosunkowo lekkimi rozwiązaniami. Rollery różnią się między sobą przede wszystkim wielkością, zróżnicowana jest również ich powierzchnia. Przeważnie podkłada się je pod mięśnie, a potem używa się podłużnych ruchów, aby wykonywać za ich pośrednictwem masaż.

Rolka do masażu rozluźnia mięśnie i sprawdza się doskonale wtedy, gdy osoba używająca jej chce pozbyć się powstających na jej ciele zgrubień spowodowanych przez przeciążenia. Regularnie ćwiczone mięśnie stają się bardziej elastyczne. Poprawia się też ich kurczliwość, a sama osoba poddająca się zabiegowi jest bardziej zrelaksowana.

Polecamy: https://wavelo.pl/jak-pozbyc-sie-zakwasow/

roller do masażu

Komu się przyda rolka do masażu?

Roller do masażu był do niedawna wykorzystywany przede wszystkim przez sportowców. Dziś jednak coraz chętniej sięgają po niego także te osoby, które prowadzą siedzący tryb życia. Nie jest to jednak zaskakujące, skoro ćwiczenia szybko są w stanie przynieść ulgę zarówno przy bólu mięśni, jak i kręgosłupa. Zdaniem fizjoterapeutów rolka do ćwiczeń powinna zainteresować również te osoby, u których zdiagnozowano wady postawy. Jeśli przyrządu używa się we właściwy sposób, jest też w stanie przynieść ulgę pacjentom zmagającym się ze zwyrodnieniem stawów.

W tym miejscu trudno jest uciec od pytania o to, czy rollery do ćwiczeń mogą komuś zaszkodzić. O ile nie ma przeciwwskazań do stosowania tego urządzenia, o tyle warto podkreślić, że trening przeprowadzony w nieodpowiedni sposób może być szkodliwy. Źródłem problemów może być też źle dobrany masażer. Może on przyczynić się nie tylko do powstania siniaków, ale również do poważniejszych urazów. Jeśli więc konkretna część ciała jest świeżo po kontuzji, dobrze pamiętać o tym, że zbyt intensywny masaż może poważnie jej zaszkodzić.

Zobacz także: https://wavelo.pl/szczotkowanie-na-sucho-efekty-technika-i-przeciwwskazania/

Na co zwrócić uwagę wybierając roller do masażu?

Istnieje przynajmniej kilka kryteriów podziału rollerów do ćwiczeń, zdecydowana większość kupujących zwraca przy tym uwagę przede wszystkim na ich twardość. Miękka rolka do masażu pozwala przede wszystkim na rozluźnienie spiętych mięśni. Jest też nieoceniona, gdy zależy nam na szybkiej regeneracji po treningu. Roller średnio twardy zwykle spełnia podobne funkcje, jego działanie opisuje się często przez użytkowników jako szybciej odczuwalne. Tego rodzaju rozwiązanie dociera też do głębszych partii mięśni. W sprzedaży dostępne są też twarde rollery do masażu. Te oddziałują szczególnie intensywnie na ciało użytkownika. Powinno wykorzystywać się je przede wszystkim przez osoby, które mają już pewne pojęcie na temat jak powinien wyglądać prawidłowy trening.

roller masaż

Innym kryterium podziału jest ten, który uwzględnia siłę masażu. Rolki do ćwiczeń dzieli się więc zwykle na gładkie i karbowane, te ostatnie nazywane są przy tym często rollerami z wypustkami. Gładkie rolki przeznacza się przede wszystkim do wałkowania po treningu. Idealnie rozluźniają mięsnie i regenerują je. Masaż niweluje też typowe po intensywnym wysiłku dolegliwości bólowe. Są więc idealnym wyborem dla tych osób, które trenują przed pracą i natychmiast po zakończeniu ćwiczeń musza być w optymalnej formie fizycznej. Rollery z wypustkami używa się przede wszystkim przed treningiem. Pobudzają mięśnie do bardziej wydajnej pracy, a jednocześnie poprawiają krążenie. Modele karbowane zaleca się osobom, które marzą o pozbyciu się cellulitu. Wypustki podczas masażu delikatnie wibrują, a to sprawia, że dochodzi do rozbicia nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Warto zobaczyć: https://wavelo.pl/co-kupic-tacie-na-swieta/

Roller do masażu – dlaczego warto?

Rolka do masażu to znakomity sposób na niwelowanie pojawiających się w mięśniach przeciążeń, nie jest to jednak jej jedyna zaleta. Regularna stosowana niweluje ból pojawiający się, gdy tkanki i mięśnie stają się sztywne, przyczynia się również do tego, że organizm produkuje w większej ilości kolagen, ten zaś odpowiada choćby za elastyczność skóry. Masaż poprawia też samopoczucie, pozwalając na uwolnienie się od nadmiaru stresu.

Jak znaleźć dobrą firmę dekarską w Lublinie

Redakcja wavelo.pl

Nasz zespół to grupa specjalistów zajmujących się tworzeniem artykułów na temat sportu, urody, zakupów, zdrowia i lifestyle. Dzielimy się naszymi doświadczeniami oraz fachową wiedzą, pomagając naszym czytelnikom w codziennym życiu i dbaniu o ich pasje oraz zainteresowania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

SPF 50