Czym wyróżnia się silikonowy żwirek dla kota?

Posiadacze kotów z całą pewnością świetnie zdają sobie sprawę z tego, że zwierzęta te są wyjątkowo czyste i schludne. Tak naprawdę, koty cenią sobie czystość, często o wiele bardziej niż ich opiekunowie. Bardzo łatwo można zauważyć, że w przypadku kiedy w kuwecie naszego pupila nie znajdzie się świeży żwirek, to taka kuweta pozostanie przez niego całkowicie nietknięta. Niemniej jednak warto również zwrócić uwagę na to, że żwirek do kociej kuwety to dość szeroki możliwości wyboru. Największe zainteresowanie wzbudza jednak silikonowy żwirek dla kota. Czym on się wyróżnia?

Czym jest silikonowy żwirek dla kota?

Silikonowy żwirek dla kota tak naprawdę nie jest produktem nowym. Pojawił się on na rynku już dobre kilka lat temu i od tego momentu szybko zyskał sobie grono zwolenników. Co ciekawe, w przypadku silikonowego żwirku dla kotów można powiedzieć, że również i czworonogi wybitnie go sobie upodobały. Czym więc jest silikonowy żwirek dla kota? Otóż produkowany jest on z krzemionki, wody i tlenu. Jak więc widać, nie ma on nic wspólnego z silikonowym żelem, z którym tak często ten żwirek jest kojarzony. Silikon jednak posiada świetne właściwości absorbujące wilgoć, a dzięki temu idealnie sprawdza się on w kociej kuwecie. 

Jak działa silikonowy żwirek dla kota?

Silikonowy żwirek dla kota najczęściej spotkamy pod postacią twardych, małych i przezroczystych kuleczek. Każda z nich z kolei wyróżnia się porowatą strukturą. Wspomniane już zostało, że w przypadku silikonowego żwirku dla kota, wyróżniają się jego właściwości chłonne. Zgodnie z tym, na co wskazują producenci, może on pochłonąć nawet 40 razy więcej wilgoci niż tradycyjne żwirki. Co więcej, w przeciwieństwie do nich, silikonowy żwirek dla kota nie będzie się zbrylał czy rozpadał w kontakcie z kocim moczem. Ciecz zostanie zassana do środka silikonowych kuleczek i zostanie ona także w nich szczelnie zamknięta. Wówczas opiekunowie muszą obserwować silikonowy żwirek dla kota. Jeśli kuleczki staną się żółte, oznacza to, że najwyższy czas ten żwirek wymienić.

Czy warto się zdecydować na silikonowy żwirek dla kota?

Silikonowy żwirek dla kota to idealne rozwiązanie dla nieco bardziej „leniwych” właścicieli. Dzięki właściwościom świetnie absorbującym wilgoć, taki żwirek nie wymaga zbyt częstej wymiany. Co więcej, zatrzymuje on w swoim wnętrzu również wszystkie, nieprzyjemne zapachy. Dzięki silikonowemu żwirkowi dla kota, jego kuweta będzie o wiele lepiej utrzymana w nienagannej czystości, co spodoba się nie tylko właścicielom, ale także i pupilom.

Redakcja wavelo.pl