Tutaj jesteś

Jak uzyskać receptę bez wychodzenia z domu?

30 listopada 2021 Zdrowie Jak uzyskać receptę bez wychodzenia z domu

Recepta bez wychodzenia z domu? Tak, to możliwe! W internetowej przestrzeni pojawia się coraz więcej przychodni online, które świadczą takie usługi. Jest to szybkie, bezpieczne i tanie. Każdy, kto na stałe przyjmuje jakieś leki, a właśnie kończy mu się opakowanie lub potrzebuje pilnej konsultacji, ale na wizytę refundowaną przez NFZ musiałby czekać kilka dni, a nawet tygodni, na pewno doceni taką możliwość.

Jak uzyskać receptę online krok po kroku?

Recepta z przychodni online – nic trudnego, by ją uzyskać. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Pierwszy z nich to wybór rzetelnej i pewnej strony – prosty wyznacznik to opinie i oceny zadowolonych użytkowników. Ważne też, by taki podmiot był wpisany do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.

Po wyborze serwisu, pora na wypełnienie formularza. Należy w nim wpisać lub wybrać z rozwijanej listy nazwę leku, postać, dawkę, liczbę tabletek w opakowaniu i liczbę opakowań. W przypadku wielu leków – np. doustnej kuracji hormonalnej – uzupełnia się też dodatkowy kwestionariusz z pytaniami np. o ryzyko zakrzepicy, choroby wątroby, uczulenia, a także zaznacza wskazania, z powodu których przyjmuje się lek (np. nieregularne miesiączkowanie lub zespół policystycznych jajników). 

Kolejny krok, po prawidłowym uzupełnieniu formularza i wszystkich znajdujących się w nim punktów, to jednorazowa weryfikacja tożsamości – weryfikacji treści zgłoszenia i tożsamości dokonuje doświadczony lekarz. Kolejny krok to sprawdzenie zgłoszenia – jeśli przeprowadzający to lekarz uzna, że nie ma przeciwwskazań, to pacjent otrzymuje kod PIN e-recepty zazwyczaj w 5-60 minut. W przypadku, gdy są jakieś wątpliwości lub pacjent nie może potwierdzić wynikami badań, że choruje na jakieś schorzenie, lekarz ma prawo odmówić wystawienia e-recepty. 

Największe zalety recept online

Recepty online – szczególnie w trudnym czasie pandemii COVID-19 – docenia coraz więcej osób. Można bezpiecznie, bez wychodzenia z domu i kontaktu z innymi uzyskać receptę na lek, który przyjmuje się na stałe. Jest to bardzo szybkie, bo po prawidłowym uzupełnieniu formularza i weryfikacji, PIN do e-recepty można otrzymać w zaledwie kilka minut do godziny. Po zarejestrowaniu się w takiej platformie, wystarczy jednorazowa weryfikacja tożsamości  – każde kolejne uzupełnienie formularza nie będzie już zawierać tego punktu. Czas reakcji to ogromny atut przemawiający za tym rozwiązaniem – niemal od ręki i tego samego dnia, jeśli nie ma co do tego wątpliwości, otrzymuje się e-receptę. Nie czeka się kilka dni czy nawet tygodni. Cena takiej usługi jest bardzo atrakcyjna – szczególnie biorąc pod uwagę, że na jednej recepcie lekarz może zapisać kilka opakowań leku, dzięki czemu nie będzie konieczna e-konsultacja co miesiąc tylko np. co kwartał. 

Jak znaleźć dobrą firmę dekarską w Lublinie

Redakcja wavelo.pl

Nasz zespół to grupa specjalistów zajmujących się tworzeniem artykułów na temat sportu, urody, zakupów, zdrowia i lifestyle. Dzielimy się naszymi doświadczeniami oraz fachową wiedzą, pomagając naszym czytelnikom w codziennym życiu i dbaniu o ich pasje oraz zainteresowania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

dobry optyk