Tutaj jesteś

Koszulka kompresyjna – co powinniśmy o niej wiedzieć?

31 sierpnia 2022 Zakupy Koszulka kompresyjna

Na dzień dzisiejszy wybór odzieży sportowej jest dość szeroki. Z tego powodu zakup może być dość problematyczny. Godna uwagi jest koszulka kompresyjna, przeznaczona dla zawodowców i amatorów, którzy osiągają ponadprzeciętnie dobre wyniki. Czym jest koszulka kompresyjna? Jakie efekty sportowiec może uzyskać w związku z noszeniem odzieży kompresyjnej? W jaki sposób działa odzież kompresyjna? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znaleźć można w poniższym wpisie, dlatego też serdecznie zapraszamy do jego lektury.

Czym jest koszulka kompresyjna?

Koszulki kompresyjne to nic innego jak jeden z rodzajów odzieży sportowej, którą wykonuje się ze specjalistycznego materiału. Jest ona w stanie doskonale przylegać do ciała, dzięki czemu mięśnie poddawane są kompresji. Cechą charakterystyczną koszulki kompresyjnej jest to, że skutecznie uciska mięśnie, czego konsekwencją jest ich doskonałe dotlenienie i ukrwienie. Wiele osób mylnie twierdzi, że koszulka kompresyjna jest tym samym, co odzież termoaktywna. W tym przypadku możemy jednak liczyć na to, że ból podczas intensywnej aktywności fizycznej zostanie zminimalizowany. Tytułową odzież możemy porównać do lodowatej kąpieli. Najważniejsze jest jednak to, aby całość została odpowiednio dobrana, w przeciwnym wypadku możliwe będzie odczuwanie dyskomfortu.

Jakie efekty sportowiec może uzyskać w związku z noszeniem odzieży kompresyjnej?

Koszulka kompresyjna opiera się na leczniczym działaniu kompresji. Za jej pomocą w przeszłości leczono głównie zakrzepicę żył, a także obrzęki limfatyczne. Odzież kompresyjna działa przede wszystkim podczas treningu. Okazuje się bowiem, że odpowiednie dotlenienie i ukrwienie mięśni to gwarancja przeciwdziałania opuchliźnie, zakrzepom i zakwasom. Koszulka kompresyjna może zminimalizować ból wysiłkowy, czego konsekwencją jest prawdopodobieństwo uzyskania lepszych wyników.

W jaki sposób działa odzież kompresyjna?

W praktyce koszulka kompresyjna to jeden z elementów tego typu ubrań. Wpływa ona pozytywie na mobilność naszego ciała, poprzez zmniejszanie drgań mięśni podczas treningu. Warto również wspomnieć o przyspieszaniu odprowadzenia kwasu mlekowego, który powstaje w wyniku wykonywania intensywnych ćwiczeń. Nie w sposób nie wspomnieć o tym, że poprawie ulega dotlenienie mięśni, jak również ich ukrwienie. Zwiększeniu ulega szybkość, obniżany jest poziom kinazy kreatynowej. Badania wykazują, że koszulka kompresyjna poprawia czucie głębokie, co jest szczególnie istotne w przypadku treningu wytrzymałościowego i siłowego. 

Jak znaleźć dobrą firmę dekarską w Lublinie

Redakcja wavelo.pl

Nasz zespół to grupa specjalistów zajmujących się tworzeniem artykułów na temat sportu, urody, zakupów, zdrowia i lifestyle. Dzielimy się naszymi doświadczeniami oraz fachową wiedzą, pomagając naszym czytelnikom w codziennym życiu i dbaniu o ich pasje oraz zainteresowania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Złote pierścionki zaręczynowe - jakie są modne w tym sezonie?