Obrazy koni i zachód słońca – przepis na nostalgiczne wnętrze

Obrazy to jedna z najczęściej używanych dekoracji do ozdoby mieszkania. To właśnie dzięki nim wnętrze nabiera charakteru. Chcąc stworzyć przytulne mieszkanie warto wykorzystać motywy, które już od lat nam towarzyszom. Jak zaaranżować obrazy koni i zachody słońca, by pokój wyglądał oryginalnie i elegancko?  

Jak wybrać idealny obraz koni?

Obrazy koni bardzo często są wykorzystywane w dekoracji wnętrz. Nie ma się czemu dziwić! Są to zwierzęta wyjątkowo piękne, które budzą zachwyt u wielu osób. Konie mogą być sentymentalne, ale również groźne i nieprzewidywalne. Wybór charakteru obrazu będzie determinował nastrój, który stworzymy w pokoju. 

Mogłoby się wydawać, że ciężko będzie znaleźć oryginalne obrazy koni Bimago. Nie jest to prawdą. Znajdziemy obrazy, które w sposób klasyczny przedstawiają konie. Takie obrazy będą idealnie prezentowały się w mieszkaniach, gdzie króluje klasyczne umeblowanie. 

Do nowoczesnych wnętrz pięknie będą pasowały obrazy koni wykonane w technice czarno-białej. Może być to obraz namalowany farbami, ale równie interesująca będzie grafika. 

Warto również zwrócić uwagę na obrazy koni Bimago, które koncentrują się na detalu. Końskie oko lub pysk z zarysem grzywy wygląda niezwykle intrygująco. 

Wybierając obrazy konie do mieszkania warto pamiętać, że obrazy na płótnie do nowoczesnego mieszkania nie potrzebują ramy. Inaczej jest w obrazach, które są w klasycznej stylistyce. Prosta, drewniana rama będzie uzupełnieniem kompozycji. 

Zachód słońca w sypialni i salonie

Zachód słońca to jeden z tych motywów w malarstwie oraz fotografii, który jest nieśmiertelny. Umieszczenie takiego obrazu w pokoju sprawia, że staje się on przytulny i nastrojowy. Jak wybrać zachód słońca obraz, by nie był nudny? 

Wybór obrazu, na którym motywem przewodnim jest zachód słońca wcale nie jest taki łatwy jak mogłoby się wydawać. Trzeba do tematu podejść z wyczuciem, by obraz nie był zbyt nostalgiczny i sztampowy. 

W mieszkaniu nowoczesnym pięknie będzie wyglądał zachód słońca obraz czarno-biały. Dziwne? Na pewno jest to rozwiązanie niestandardowe, ale zachód słońca uchwycony w stonowanej, czarno-białej kolorystyce jest niepokojący i jednocześnie zaskakujący. 

Bardzo ciekawym zabiegiem jest wykonanie obrazu w czarno-białych barwach oraz dodanie niewielkiej ilości koloru. Taki obraz również będzie wyglądał bardzo intrygująco. Jest nowoczesny i niebanalny. 

Wybierając zachód słońca obraz z Bimago nie trzeba koncentrować się wyłącznie na pejzażach nadmorskich, które są najpopularniejsze. Warto wybrać pejzaż, którzy przedstawia kwietną łąkę, pejzaż afrykański czy miasto. 

Wybierając zachód słońca obraz koniecznie trzeba dostosować jego wielkość do rozmiaru ściany, na której będzie wisiał. W nie wielkich pomieszczeniach sprawdzi się mały obraz. W dużym pokoju można pozwolić sobie nawet na tryptyk, który zajmie całą ścianę.  

Wybierając obraz do mieszkania koniecznie trzeba się zastanowić, jaki motyw sprawi, że nasze wnętrze stanie się estetyczne i przyjemne. Obraz na ścianie z motywem, który jest bliski naszemu sercu to idealny przepis na aranżacje mieszkania, w którym będziemy dobrze się czuli.

Redakcja wavelo.pl