Korzyści płynące z picia kolagenu

Nie zawsze można dostarczyć wszystkie składniki odżywcze wraz z pokarmem. Jeśli ktoś spożywa żywność wysoko przetworzoną, je mało ryb, warzyw, owoców, orzechów, to niestety mogą wystąpić u niego deficyty witamin i minerałów. Trudno też mówić o odpowiedniej syntezie kolagenu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu i zachowania młodzieńczego wyglądu. Warto wobec tego rozważyć suplementację, między innymi białkiem kolagenowym. Wraz z wiekiem jest go coraz mniej w ciele, dlatego czas to zmienić i zwiększyć jego podaż, a świetnie nadaje się do tego bardzo dobrze przyswajalny kolagen do picia.

Powody, dla których warto sięgać po kolagen do picia

Jeśli komuś zależy na zachowaniu lub odzyskaniu młodzieńczego wyglądu, to należy regularnie sięgać po kolagen do picia. Skóra stanie się dzięki niemu elastyczniejsza, odporniejsza na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, jędrniejsza, piękniejsza. Wygładza on zmarszczki, redukuje cellulit. Ponadto białko kolagenowe wspiera procesy gojenia ran. Zwiększa on nawilżenie skóry, chroni komórki przed utratą wody. Nie trzeba martwić się o powstawanie rozległych blizn, bo dostateczna ilość kolagenu w ustroju spłyca je i zmniejsza. Regeneracja zaczyna się już po skaleczeniu, kolagen wspiera procesy naprawcze w obrębie uszkodzonych tkanek i dodatkowo niweluje stany zapalne. Ten cenny aminokwas usprawnia układ kostny i wspiera cały układ ruchowy. Znosi objawy towarzyszące reumatyzmowi. Wzmacnia kości, stają się one wytrzymalsze, przez co odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne, czyli złamania. Bez odpowiedniego stężenia kolagenu w ustroju można zapomnieć o sprawnym układzie kostno-stawowym. Odżywia on stawy i uelastycznia je.

Co przemawia za suplementacją kolagenu w płynie?

Kolagen jest istotny także dla układu odpornościowego, bez niego trzeba liczyć się ze zwiększoną podatnością organizmu na infekcje. Uszczelnia on jelita, zapobiega przenikaniu toksyn do krwioobiegu i chorobotwórczych drobnoustrojów. Reguluje on wypróżnienia, pobudza metabolizm, sprzyja utracie zbędnych kilogramów, uczestniczy w przekształcaniu glukozy w energię, regeneruje wątrobę. Kolagen ma zbawienny wpływ na układ krążenia, uelastycznia on ściany naczyń krwionośnych. Stają się one bardziej sprężyste, przez co usprawnia się przepływ krwi. Białko kolagenowe przeciwdziała też odkładaniu tłuszczu w naczyniach, normuje ciśnienie tętnicze krwi. Zwiększa wydajność układu krążenia, co z kolei przekłada się na lepszy transport krwi wraz z tlenem i składnikami pokarmowymi do wszystkich komórek w organizmie. Kolagen ma pozytywny wpływ nie tylko na wygląd skóry, ale też na kondycję włosów i paznokci. Wzmacnia je, reguluje wydzielanie łoju, zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów. Jak widać, korzyści ze stosowania kolagenu jest naprawdę wiele, dlatego warto zwiększyć jego podaż w diecie. Jeśli niemożliwe jest uzupełnienie go za pomocą pokarmu, to można sięgnąć po gotowe preparaty typu kolagen do picia w formie płynu lub proszku do rozpuszczenia w wodzie.

Redakcja wavelo.pl